Navigovat do servisu Pardubice, Na Staré poště 324 Telefon+420 732 610 032 (servis)Telefon+420 603 799 174 (diesel) E-mailinfo@autoflegr.cz

Seřízení Geometrie

Elektronické měření geometrie

Typ MB 8678 LV

Jedná se o kompletní přístroj pro měření geometrie podvozku osobních automobilů s bezdrátovou komunikací.

Hlavní důvody, proč si nechávat správně seřídit geometrii kol, jsou:

 • Ušetří vám peníze
 • Vaše pneumatiky vydrží déle
 • Vaše vozidlo bude jezdit plynule s nižším valivým odporem a bude mít nižší spotřebu

Pokud zjistíte, že se vaše vozidlo stáčí doprava nebo doleva, když na rovné silnici na krátký okamžik pustíte volant, je třeba nechat zkontrolovat geometrii kol. Z kontroly vychází případné seřízení geometrie přední a zadní nápravy na stanovené hodnoty. Nesprávné seřízená geometrie vozidla způsobuje rychlejší opotřebení běhounu pneumatik.

Nechte si zkontrolovat geometrii kol vždy, když:

 • Vjedete do výmolu nebo narazíte na překážku.
 • Zjistíte, že jsou vaše pneumatiky nadměrně nebo nerovnoměrně opotřebené.
 • Pociťujete problémy s ovladatelností vozidla.
 • Vaše vozidlo táhne na jednu stranu.
 • Kola na řídicí nápravě se nevracejí samovolně do základní polohy.
 • Kola na řídicí nápravě svírají při jízdě rovně nesprávný úhel s vozovkou.
 • Si pořídíte novou sadu pneumatik a chcete, aby vám vydržela co nejdéle.
 • Vyměňujete části zavěšení kol nebo řídicího systému.

Proč je seřízení geometrie kol důležité?

Seřízení geometrie kol má zásadní vliv na míru opotřebení a odolnost pneumatik. Hodnoty geometrie kol nastavené výrobcem vozidla minimalizují míru opotřebení běhounu a maximalizují komfort řidiče a spolucestujících. Správně seřízená geometrie všech 4 kol snižuje opotřebení běhounu pneumatik a spotřebu paliva. Zároveň zpřesňuje ovladatelnost vozidla a zvyšuje tak jízdní bezpečnost.

Seřízení geometrie kol versus vyvážení kol?

Lidé často zaměňují seřízení geometrie kol s vyvážením kol. Přitom se jedná o zcela odlišné činnosti. Seřízení geometrie kol spočívá v seřízení odklonu a sbíhavosti všech kol tak, aby se po vozovce odvalovaly kolmo a jejich podélné osy svíraly symetrický úhel. Naopak správné vyvážení kol zajišťuje, že při vysokých rychlostech nevznikají u vozidla žádné vibrace.

Proč dochází k rozhození geometrie kol?

Geometrie kol muže být rozhozena, pokud kolo ve vyšší rychlosti narazí na obrubník nebo vjede do výmolu. Příčinou muže ovšem být i závažnější nehoda, která geometrii kol zcela rozhodí. Nesprávně seřízená geometrie kol způsobuje rychlejší opotřebení hran běhounu a následné horší jízdní stabilitu vozidla. Zároveň to pro vás velmi často znamená časnější výměnu vašich pneumatik, než jste očekávali.

Smyslem seřízení geometrie kol je zaručit maximální jízdní stabilitu a co nejvíce prodloužit životnost pneumatik.

 

Kontaktujte nás

Souhlasím, aby společnost Auto Flégr s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů

MGJmMmE1